/
משקל דיגיטלי מקצועי – מה זה בכלל

משקל דיגיטלי מקצועי – מה זה בכלל

תוכן עניינים
משקל דיגיטלי מקצועי

משקל דיגיטלי מקצועי הוא מכשיר מדידה המשמש למדידת משקל או מסה של חפץ או חומרים. משקלים דיגיטליים הם לרוב קומפקטיים, עמידים ומדויקים יותר מאשר מאזניים מסוגים אחרים, כגון מאזניים קפיציים, שלעתים קרובות נשחקים ונותנים קריאות שונות לאורך זמן.

משקלים דיגיטליים דורשים מקור כוח ועשויים שלא תמיד להיות מדויקים לחלוטין, אבל הם בדרך כלל די מדויקים ועקביים גם בשימוש לאורך תקופות זמן ממושכות. משקל דיגיטלי מקצועי עשוי לשמש למטרות רבות ושונות, החל ממדידת מרכיבים במטבח ועד למדידה מדויקת של חומרים במעבדה.

הרגישות של משקל דיגיטלי נתון עשויה להשתנות מאוד בהתאם למטרה שלשמה הוא משמש. משקלים המשמשים למדידת אנשים (משקל אדם) בדרך כלל אינם צריכים להיות מדויקים במיוחד מכיוון שההבדל של כמה גרמים – או אפילו, במקרים מסוימים, כמה קילוגרמים – אינו משמעותי ביותר.

משקלי מטבח, לעומת זאת, משמשים לעתים קרובות למדידת מסות קטנות בהרבה. ההבדל של כמה גרמים של חלק מהמרכיבים עלול לגרום נזק בלתי הפיך לארוחה. משקלי דלפק המשמשים בחנויות שמתמחרים פריטים, כמו תוצרת לפי משקל צריכים להיות די מדויקים, מכיוון שאנשים משלמים כסף על סמך כמה המשקל אומר שעצם שוקל.

המשקלים הדיגיטליים המשמשים במסגרות מעבדה (משקל מעבדה), במיוחד אלו המשמשות לכימיה, פיזיקה ומחקר רפואי, צריכים להיות מדויקים בצורה יוצאת דופן. בעיות יכולות לנבוע מאי דיוקים קטנים כמו המסה של כמה גרגרי חול. תגובות כימיות דורשות לעתים קרובות כמויות מדויקות של חומרים מסוימים כדי לרוץ בהצלחה עד להשלמה.

משקל דיגיטלי מקצועי המשמש למטרות מעבדה כולל לרוב מארז זכוכית סביב משטח המדידה כדי למנוע שינויים כלשהם במסה הנמדדת הנובעים מזרמי אוויר המפעילים לחץ קל על משטח המדידה.

זה קורה לעתים קרובות כאשר נמדדים חפצים או חומרים חמים או חמים, מכיוון שהפרשי הטמפרטורה יכולים לגרום לזרמי אוויר שמשנים את מדידות המשקל.

מה ההבדל בין משקל דיגיטלי מקצועי למשקל אנלוגי?

המשקל האנלוגי הוא משקל מסורתי המשתמש במנגנון קפיץ כדי לחשב ולשקף את הכוח המופעל על תאי עומס. המשקל הדיגיטלי הוא משקל המופעל באמצעות סוללה או חשמל המשתמש באנרגיה חשמלית כדי לתפקד. יתרון מרכזי של המשקל הדיגיטלי הוא היותו קומפקטי ואינו מצריך מקום גדול לתפקוד.

יתרון מרכזי של המשקל הדיגיטלי הוא היותו קומפקטי ואינו מצריך מקום גדול לתפקוד. חסרון של המשקל הדיגיטלי הוא שהוא יקר יותר ממשקל אנלוגי.

כיצד משקל דיגיטלי מקצועי מודד משקל?

רוב המשקלים הדיגיטליים מבצעים את המדידות שלהם על סמך מד מתח פנימי. חתיכת נייר כסף דק שמוליך חשמל ורגישה לעיוותים מחוברת עם דבק כלשהו למשטח גמיש.

כאשר מוחל משקל על המשקל הדיגיטלי, מנגנונים שונים בתוך המשקל הדיגיטלי מבטיחים שהמשקל מתחלק באופן שווה על מד המתח. המשקל מכופף את המשטח הגמיש, מעוות את חתיכת נייר הכסף, מה שמשנה את זרימת הזרם החשמלי. מנגנונים אחרים בתוך המשקל מסוגלים לפרש את מידת העיוות ושינוי הזרם ולתרגם אותו למשקל או למסה.

כדי לשקול את עצמך למשל באמצעות משקל אדם דיגיטלי, הנח את המשקל על משטח שטוח וצעדי עליו. לאחר מכן, פשוט קרא את המספרים כדי לגלות כמה אתה שוקל.

מדוע המשקל הדיגיטלי שלי נותן משקלים שונים?

בכל פעם שמזיזים משקל דיגיטלי מקצועי יש לכייל אותו. אתחול המשקל מאפס את החלקים הפנימיים ומאפשר למשקל למצוא את המשקל "אפס" הנכון ולהבטיח קריאות מדויקות. אם הזזת את המשקל ולא כיילת אותו, סביר להניח שתראה תנודות במשקל שלך.

כיצד פועל משקל דיגיטלי מקצועי

רוב המשקלים הדיגיטליים משתמשים בטכנולוגיית Strain Gauge כמתודולוגיה הבסיסית לקביעת מדידות מדויקות ביותר. טכנולוגיית ה-Strain Gauge משתמשת בקרני מתמר שתוכננו במיוחד להתכופף ביחס למשקל העומס המוצב על פלטפורמת השקילה.

מאזניים דיגיטליים מודרניים מעוצבים עם אלפי קרני מתמר בהתאם למפרט הטכני. רמת הדיוק של משקל דיגיטלי המשתמש בטכנולוגיית Strain Gauge נמצאת בקורלציה ישירה עם מספר אלומות המתמר מתחת לפלטפורמת השקילה. קבוצה זו של קרני מתמר שקילה כיחידה יחידה מכונה בדרך כלל תא העומס של סולם דיגיטלי.

טיפ: תאי העומס פועלים בצורה מדויקת יותר במרכז פלטפורמת השקילה מכיוון ששם המספר הגדול ביותר של חיישנים יכול לזהות לחץ חיצוני. שקלו את הפריטים שלכם במרכז פלטפורמת השקילה במידת האפשר לקריאות מדויקות יותר באופן עקבי.

כאשר פריט מונח על פלטפורמת השקילה של משקל דיגיטלי, כיפוף קורות המתמר גורם לשינוי בהתנגדות החשמלית. השינוי בהתנגדות החשמלית נמדד על ידי ממיר אנלוגי לדיגיטלי (A/D), אשר מעביר את הקריאה למיקרו-בקר באמצעות לוח המעגלים של היחידה. לאחר מכן המיקרו-בקר מנתח נתוני כיול מאוחסנים לצד הנתונים המתקבלים מהקריאה כדי לספק חישוב מדויק.

לאחר עיבוד הנתונים, המיקרו-בקר מעביר מדידה סופית לתצוגה של הסולם. כל התהליך הזה שמתרחש בתוך הרכיבים החשמליים של משקל דיגיטלי מתרחש כמעט באופן מיידי ברוב מכשירי השקילה המודרניים.

משקלים דיגיטליים הם מכשירים מדויקים שיש לטפל בהם בעדינות. טיפול לא נכון במשקל שלך על ידי הפלה, זריקה או חבטות בקנה המידה עלול לגרום לנזק קבוע לחיישנים השבירים ולמיקרו-בקר. הדיוק של המשקל הדיגיטלי תלוי במצב הרכיבים הפנימיים של המשקל, שעלולים להינזק אפילו בתנודות קלות.

מדוע משקל דיגיטלי מדויק יותר מאשר משקל אנלוגי

משקל דיגיטלי נחשב מדויק יותר מאשר משקלים אנלוגיים והסיבה לכך היא שמשקלים דיגיטליים נתמכים בטכנולוגיה המאפשרת חישובים מדויקים.

המשקל הוא כלי המשמש לשקלול או מדידה של מסה של חפץ. בחיי היומיום משתמשים במשקלים בדרך כלל לדברים שונים, למשל, שקילת אדם, שקילת סחורה, שקילת תבלינים, שקילת תרופות וכדומה.

בהתבסס על עקרון העבודה שלהם, המשקלים עצמם מחולקים למספר סוגים, כלומר משקלים דיגיטליים, משקלים אנלוגיים ומאזניים היברידיות. עם זאת, המשקלים שאנו מוצאים לעתים קרובות בחיי היומיום הם בעיקר דיגיטליים ואנלוגיים.

משקלים דיגיטליים פועלים על ידי הסתמכות על מערכת מכנית, כלומר באמצעות חיישנים ומחשבי מיקרו. בעוד משקלים אנלוגיים מסתמכים בדרך כלל על חישובים ידניים בעזרת משקולות. להלן היתרונות של משקלים דיגיטליים שאין למשקל הידני:

בעל רמת דיוק גבוהה יותר

משקלים דיגיטליים נושאים טכנולוגיה מודרנית יותר בהשוואה למשקל ידני. מאזניים אלה פועלים על ידי הסתמכות על מד מתח ותא עומס.

מד המתח פועל למדידת המתח של האובייקט, בעוד שתא העומס מתפקד כחיישן איזון המתפקד להמרת אנרגיה לצורות אחרות.

תא העומס עצמו ממלא תפקיד חשוב בסולם, כלומר, ייצור מדידות מדויקות על ידי המרת העומס של האובייקט לאות חשמלי. הטכנולוגיה על משקלים דיגיטליים אלו מאפשרת חישובים מדויקים יותר.

שלא כמו משקלים דיגיטליים, עם מוצרי שקילה ידניים, לא תמצאו את הטכנולוגיה הזו. בשקילה ידנית, החישוב מסתמך על המשקולות יחד עם תצפיות אנושיות. בנוסף, גם החישוב של סולמות אלו חווה לעתים קרובות טעויות, ולכן יש צורך לבדוק ולמדוד שוב ושוב. לכן, מבחינת דיוק, ברור שמשקלים דיגיטליים עדיפים בהרבה על משקלים אנלוגיים.

בעל צורה פשוטה וקלילה

מבחינת עיצוב, למשקל הדיגיטלי המקצועי יש גם מגוון אפשרויות עיצוב מושכות את העין עם נושאים שונים. זה טבעי, כמובן, בהתחשב בעובדה שמשקלים דיגיטליים הם מעט יותר חדשים מאשר משקלים אנלוגיים.

מלבד העיצוב, גם צורת המשקל הדיגיטלי קלה למדי. בניגוד למשקלים אנלוגיים הנוטים להיות כבדים יותר מכיוון שהם משתמשים בברזל או פליז כחומר גלם לייצורם.

אפשר לשקול פריטים במידות קטנות

היתרון הבא של משקלים דיגיטליים מקצועיים בהשוואה למשקל ידני הוא יכולתם לשקול ולמדוד פריטים קטנים. כפי שהוסבר קודם, למשקל הדיגיטלי יש דיוק גבוה הודות לחיישן האיזון.

הודות לטכנולוגיית החיישנים הזו, למשקל הדיגיטלי יש את היכולת לספור חפצים בגדלים קטנים כמו תבלינים, זהב וכדומה. ליכולת זו אין סולמות ידניים. הסיבה היא שלסולמות ידניים אין את הדיוק בחישוב עצמים קטנים.

יש דרך שימוש מעשית למדי

הטכנולוגיה הניתנת במשקלים דיגיטליים לא רק הופכת את המשקלים הללו למדויקים, אלא גם הופכת את השימוש בהם למעשיים יותר. כדי להשתמש במשקל דיגיטלי מקצועי, אתה רק צריך להניח את החפץ שאתה רוצה לשקול למסה על הכלי או משטח המשקל המסופקים.

יתר על כן, חיישן המשקל יפעל להמיר את העומס של האובייקט לאות חשמלי אשר יוצג לאחר מכן בצורה מספרית על המסך הזמין.

בניגוד למשקלים אנלוגיים, כמו מאזני שולחן, יש צורך להציב את המשקולות על דופן השולחן כך שמיקומיהן יראו איזון.

יש מקרים שבהם החישוב באמצעות משקלים אנלוגיים לא תמיד מתאים. לכן, יש צורך לבדוק שוב כדי לוודא באמת שספירת השקילה נכונה.

בעל חיים כלכליים ארוכים יותר

משקל אנלוגי בדרך כלל ניזוק או נשחק מהר יותר אם לא מתחזקים אותו כראוי. בניגוד למשקל הדיגיטלי. החומרים להכנת מאזניים דיגיטליים עצמם הם שונים, בהתאם לתפקוד המשקל.

כשל באיזון דיגיטלי נובע בדרך כלל מהיעדר מקור חשמל או שנגמרת הסוללות. לכן, כדי לשמור על המשקל  עמיד יותר, ניתן לעשות דברים כדלקמן:

1. נקה את המשקל באופן קבוע מאבק ולכלוך.

2. הימנע מהצבת דברים על המשקל. פעולה זו עלולה לגרום נזק לחיישן.

3. החלף את הסוללה באופן קבוע, לפחות כל שישה חודשים.

4. השתמשו בקביעות במשקל. השימוש בבו ישפר את דיוק האיזון לטובה. לכן, עדיף לא לכבות את המשקל למשך זמן רב מדי.

משקל מקצועי

בתור בעלי עסק, אתם יודעים זאת טוב מאיתנו. בשביל לנהל את העסק ביד רמה וכדי שאפשר יהיה להוציא ממנו את המיטב, עלינו לקחת בחשבון כי שימוש נכון במשאבים של בית העסק, זה אולי הגורם המשמעותי ביותר לניהול נכון ומוצלח של עסק מתפקד. זה לא משנה אם אתם עובדים עם חיות ואתם צריכים לדעת מה משקלה של פרה או אם אתם עובדים במעבדה מיוחדת לפיתוח של מוצר ביולוגי חדשני, הרי שמדידה מדויקת של ערך המוצר יכולה להשפיע על בחירות כאלו ואחרות שתעשו בעסק וכמובן, על הכסף אותו תגבו מהצרכנים. בעידן שלנו, העידן הדיגיטלי, משקל מקצועי יכול להגיע בתצורות שונות. במאמר הבא ננסה לתאר בקצרה את האלטרנטיבות העומדות בפניכם ואיך לבחור נכון את המוצר המתאים ביותר עבור בית העסק שלכם.

אילו סוגי משקל מקצועי ניתן למצוא בשוק נכון להיום

חשוב לציין בנקודה הזו כי העולם שלנו נמצא כל הזמן במגמת שיפור. העידן הנוכחי מביא לנו טכנולוגיה חדשה, אותה לא הכרנו בעבר. היום, ניתן למצוא משקל מקצועי ייחודי כמעט לכל תחום ותחום. בין היתר:

משקל תעשייתי: ניתן למצוא את המשקל בגרסא הזעירה שלו, המיועדת לשקילה של מוצרים בודדים, ניתן למצוא משקלים דומים, המיועדים לשקילה של מוצרים גדולים, בעלי חיים ואפילו משאיות עם כבודה.

משקל מעבדה: כאן אנחנו מדברים על משקלים מיוחדים, אשר הונדסו כך שניתן יהיה לראות את הנתונים במדויק, עד הגרם האחרון.

משקל אדם: משקלים אשר נוצרו כדי לספק מענה לבתי חולים, מרפאות וכיוצא באלו. גם במקרה הזה, מדובר על משקלים איכותיים המשמשים גם אנשי רפואה וגם יזמים, המפתחים טכנולוגיות חדשות, אלו מחפשים משקלים איכותיים שיאפשרו להם לקבל אומדן אמין בנוגע למשקל אדם ממוצע.

למה לבחור דווקא בנו למתן שירות

חברת 'מאזני איכות', היא חברה וותיקה ומקצועית בתחום. אנחנו מאמינים כי לא מספיק רק להציע לעסקים משקל מקצועי, אלא, התפקיד שלנו הוא לשמור על עיניים פקוחות כל העת כדי להתוודע לרוחות השינוי של השוק. אם אתם מחפשים לעמוד בקצב של העולם החדש, אנחנו כאן כדי לסייע לכם בעניין הזה, פנו אלינו בטלפון או באתר.

שתף עם חברים:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter